Denisovy sady ožijí na začátku června festivalem vína

15.05.2016 (11:05)
Brno-město - Od 3. do 5. června se v prostředí Denisových sadů a přilehlých Kapucínských zahradách v Brně uskuteční premiérový ročník Festivalu vína pod Petrovem. Veřejnost bude mít možnost ochutnávat výtečná vína spolu s regionálními specialitami, a to za doprovodu atraktivního programu pro celou rodinu. Festival je součástí rozsáhlého projektu Wine Weekend Brno, který ve stejný termín zaplní moravskou metropoli několika vinařskými a gastronomickými akcemi.

Pod širým nebem se bude po tři dny odehrávat festival, který nabídne to nejlepší od moravských a českých vinařů. Bohatý doprovodný program je určen pro jakoukoli věkovou kategorii. K vidění bude ukázka řemesel od nepaměti spjatých s vinařstvím a vinohradnictvím. Vystoupí také lidové soubory, cimbálová muzika nebo jazzové trio.

Festival vína pod Petrovem chce nabídnout milovníkům dobrého vína a jídla nevšední zážitek. Jedinečnost akce spočívá v širokém množství nabízených vzorků vín, která zastupují špičku tuzemských vín. Podstatu přibližuje mluvčí projektu Kateřina Martykánová: „V průběhu tří dnů zprostředkujeme všem návštěvníkům festivalu unikátní ochutnávku vín z vinařství, která se zúčastnila prestižní soutěže Vinařství roku. Dále se bude degustovat řada vín vybraných ze Salonu vín 2016 a také šampioni mezi víny, ocenění na známých světových soutěžích“. Ochutnávat zde bude možné i pokrmy od nejlepších producentů potravin zapojených do projektu Foodpark.

Předprodej vstupenek probíhá na www.festivalvínapodpetrovem.cz, přímo lze vstupenky zakoupit v Městském divadle v Brně a Vinné galerii. Cena vstupenky činí 185,- Kč v předprodeji, kde je možné je pořídit až do 22. května. Na místě konání akce pak bude vstupné 230,- Kč.

Ve stejném termínu se Brno stane městem vína a špičkové gastronomie. Na několika místech najednou bude totiž probíhat série akcí, které jsou součástí rozsáhlého projektu Wine Weekend Brno. Jehož cílem je nabídnout návštěvníkům spojení vína s delikátními pokrmy a příjemnou atmosférou atraktivních míst města. Projekt startuje 2. června v Městském divadle Brno 7. ročníkem prestižní soutěže Vinařství roku. V tento den se uskuteční také akce pro studenty s názvem Wine Picnic Vinařská, která nabídne v zahradách vysokoškolských kolejí Vinařská prezentaci kvalitních tuzemských vín společně se zábavnou edukací a doprovodným kulturním programem. Od 3. do 5. června pak bude souběžně s Festivalem vín pod Petrovem již po páté probíhat Špilberk Food Festival, oblíbená přehlídka špičkové gastronomie propojené s kvalitním vínem. Široká veřejnost z Brna a jeho okolí tak dostane jedinečnou příležitost seznámit se se špičkovými moravskými a českými víny, ochutnat delikátní pokrmy na zajímavých místech v Brně.

Festival vína pod Petrovem proběhne za podpory Jihomoravského kraje, Vinařského fondu ČR, Svazu vinařů České republiky, Národního vinařského centra, hlavních partnerů Karlovarská korunní s.r.o., KPMG, Česká pojišťovna a Mediatel spol. s r.o.

BODOVÝ PROGRAM FESTIVALU VÍNA POD PETROVEM

PÁTEK 13:00 – 21:00
15:00 - 18:30 Cimbálová muzika Gajdoši Brno
16:00 Slavnostní zahájení a představení vítězů soutěže Vinařství roku 2015
19:00 - 21:00 Event Jazz Trio

13:00 - 21:00 Degustace vín světových šampionů


SOBOTA 10:00 – 21:00
11:20 - 12:10 Dětský folklorní soubor Veleťánek
12:30 - 13:20 Dětský folklorní soubor Májek
13:40 - 14:30 Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek
15:00 - 21:00 Musica Folklorica

10:00 - 21:00 Degustace vybraných vín ze Salonu vín 2016


NEDĚLE 10:00 – 18:00
11:20 - 12:10 Dětský folklorní soubor Jánošíček
12:30 - 13:20 Dětský folklorní soubor Slováček
13:40 - 14:30 Dětský folklorní soubor Javorníček
15:00 - 18:30 Prinz (rock)

10:00 - 18:00 Degustace vín světových šampionů
Autor: mk
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Kultura by Vás také mohlo zajímat:

Před 50 lety zemřela PhDr. Vlasta Fialová

Brno-město - PhDr. Vlasta Fialová se zapsala do dějin české a moravské archeologie a historie jedinečným způsobem, když objevila s kralickými občany (a tehdejšími ... celý článek
 

Salon filmových klapek se představuje v Brně

Brno-město - Již 19. ročník projektu Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí Zlín Film Festivalu, zavítal při své Klapka tour také do moravské metropol... celý článek
 
Neděle 3. července 2022
svátek má Radomír a zítra Prokop
 
TIP: Vyberte si region (okresní město) či zvolte rubriku zpráv, popř. obojí a uložte do oblíbených. Nastavená URL adresa funguje jako filtr pro Vámi zvolený výběr zpráv.