Denisovy sady ožijí na začátku června festivalem vína

15.05.2016 (11:05)
Brno-město - Od 3. do 5. června se v prostředí Denisových sadů a přilehlých Kapucínských zahradách v Brně uskuteční premiérový ročník Festivalu vína pod Petrovem. Veřejnost bude mít možnost ochutnávat výtečná vína spolu s regionálními specialitami, a to za doprovodu atraktivního programu pro celou rodinu. Festival je součástí rozsáhlého projektu Wine Weekend Brno, který ve stejný termín zaplní moravskou metropoli několika vinařskými a gastronomickými akcemi.

Pod širým nebem se bude po tři dny odehrávat festival, který nabídne to nejlepší od moravských a českých vinařů. Bohatý doprovodný program je určen pro jakoukoli věkovou kategorii. K vidění bude ukázka řemesel od nepaměti spjatých s vinařstvím a vinohradnictvím. Vystoupí také lidové soubory, cimbálová muzika nebo jazzové trio.

Festival vína pod Petrovem chce nabídnout milovníkům dobrého vína a jídla nevšední zážitek. Jedinečnost akce spočívá v širokém množství nabízených vzorků vín, která zastupují špičku tuzemských vín. Podstatu přibližuje mluvčí projektu Kateřina Martykánová: „V průběhu tří dnů zprostředkujeme všem návštěvníkům festivalu unikátní ochutnávku vín z vinařství, která se zúčastnila prestižní soutěže Vinařství roku. Dále se bude degustovat řada vín vybraných ze Salonu vín 2016 a také šampioni mezi víny, ocenění na známých světových soutěžích“. Ochutnávat zde bude možné i pokrmy od nejlepších producentů potravin zapojených do projektu Foodpark.

Předprodej vstupenek probíhá na www.festivalvínapodpetrovem.cz, přímo lze vstupenky zakoupit v Městském divadle v Brně a Vinné galerii. Cena vstupenky činí 185,- Kč v předprodeji, kde je možné je pořídit až do 22. května. Na místě konání akce pak bude vstupné 230,- Kč.

Ve stejném termínu se Brno stane městem vína a špičkové gastronomie. Na několika místech najednou bude totiž probíhat série akcí, které jsou součástí rozsáhlého projektu Wine Weekend Brno. Jehož cílem je nabídnout návštěvníkům spojení vína s delikátními pokrmy a příjemnou atmosférou atraktivních míst města. Projekt startuje 2. června v Městském divadle Brno 7. ročníkem prestižní soutěže Vinařství roku. V tento den se uskuteční také akce pro studenty s názvem Wine Picnic Vinařská, která nabídne v zahradách vysokoškolských kolejí Vinařská prezentaci kvalitních tuzemských vín společně se zábavnou edukací a doprovodným kulturním programem. Od 3. do 5. června pak bude souběžně s Festivalem vín pod Petrovem již po páté probíhat Špilberk Food Festival, oblíbená přehlídka špičkové gastronomie propojené s kvalitním vínem. Široká veřejnost z Brna a jeho okolí tak dostane jedinečnou příležitost seznámit se se špičkovými moravskými a českými víny, ochutnat delikátní pokrmy na zajímavých místech v Brně.

Festival vína pod Petrovem proběhne za podpory Jihomoravského kraje, Vinařského fondu ČR, Svazu vinařů České republiky, Národního vinařského centra, hlavních partnerů Karlovarská korunní s.r.o., KPMG, Česká pojišťovna a Mediatel spol. s r.o.

BODOVÝ PROGRAM FESTIVALU VÍNA POD PETROVEM

PÁTEK 13:00 – 21:00
15:00 - 18:30 Cimbálová muzika Gajdoši Brno
16:00 Slavnostní zahájení a představení vítězů soutěže Vinařství roku 2015
19:00 - 21:00 Event Jazz Trio

13:00 - 21:00 Degustace vín světových šampionů


SOBOTA 10:00 – 21:00
11:20 - 12:10 Dětský folklorní soubor Veleťánek
12:30 - 13:20 Dětský folklorní soubor Májek
13:40 - 14:30 Dětský národopisný soubor Brněnský Valášek
15:00 - 21:00 Musica Folklorica

10:00 - 21:00 Degustace vybraných vín ze Salonu vín 2016


NEDĚLE 10:00 – 18:00
11:20 - 12:10 Dětský folklorní soubor Jánošíček
12:30 - 13:20 Dětský folklorní soubor Slováček
13:40 - 14:30 Dětský folklorní soubor Javorníček
15:00 - 18:30 Prinz (rock)

10:00 - 18:00 Degustace vín světových šampionů
Autor: mk
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Kultura by Vs tak mohlo zajmat:

Před 50 lety zemřela PhDr. Vlasta Fialová

Brno-město - PhDr. Vlasta Fialová se zapsala do dějin české a moravské archeologie a historie jedinečným způsobem, když objevila s kralickými občany (a ... cel lnek
 

Salon filmových klapek se představuje v Brně

Brno-město - Již 19. ročník projektu Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí Zlín Film Festivalu, zavítal při své Klapka tour také do mo... cel lnek
 
Steda 1. nora 2023
svtek m Hynek a ztra Nela
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.